Masáže

Klasická masáž

Masáž, která se soustředí na namožená a bolavá záda, ztuhlé svaly a klouby. Přináší úlevu při svalovém napětí a únavě. Prokrvuje a prohřívá, zmírňuje otoky a má hojivé a regenerační účinky. Je vynikající při bolestech v oblasti krční páteře.

Dvojičkové masáže

Provádíme i tzv. "Dvojičkové masáže", přijďte si ve dvou užít Vámi zvolenou proceduru. Ošetření probíhá v oddělených místnostech.

Klasická masáž - nohy

Ideální pro nohy unavené po zvýšené tělesné zátěži a námaze.

Masáž horkými měšci

Málokterá masáž dokáže navodit takové pocity jako právě masáž horkými měšci. Proto je ve světě tak žádaná.

Masáž obličeje a mikromasáž očního okolí

Masáž obličeje má ze všech masáží největší relaxační účinky především na centrální nervovou soustavu, proto je vhodná i pro muže.

Lymfatická masáž

Jemná technika masáže, která přispívá ke zlepšení činnosti lymfatického systému.

Čokoládová masáž

Čokoládová masáž horkou čokoládou je jednou z nejluxusnějších druhů masáží. Je výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, celulitidy, získání dobré nálady, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů.

Dornova metoda

Jedná se o jemnou a šetrnou manuální terapii, jejíž pomocí jsou obratle a klouby přesně uváděny do původní polohy. Účinně se tak člověk zbaví fyzických a psychických bloků a především samotné příčiny onemocnění. Často se tak stává vlivem jednostranné zátěže (např. nošením tašky na stále stejném rameni, při práci s počítačem (trpí jak krční páteř, tak i zápěstí ), pokud dámy dávají „nohu přes nohu“ (trpí tak kyčle), při sportu, těžké práci atd.

Po navrácení kloubů a obratlů do původní polohy (děje se tak za aktivní účasti pacienta) se současným zprůchodněním energetických drah, člověk pociťuje okamžitou úlevu.

Tato bezpečná metoda se provádí volným pohybem vyšetřovaného a to tlakem palců nebo ruky terapeuta.Nedochází k žádným prudkým a nebezpečným pohybům, kterým bychom mohli člověka poškodit.

Četnost ošetření:

Je to velmi individuální, nicméně by se již po 2 – 3 ošetřeních měl dostavit jistý úspěch, u citlivých jedinců se tak může stát již po prvním ošetření. V některých těžších případech by měl nastat po 6 ošetřeních. Optimální je 1 – 2 ošetření týdně, ve vleklých případech může léčení trvat i více měsíců.

Kontraindikace:

  • náchylnost ke zlomeninám (např. při dlouhém užívání kortizonů) nebo krevním výronům
  • osteoporoza (možno použít při 1. nebo 2. stádiu)
  • akutní záněty (je třeba počkat, až zánět odezní)
  • Bechtěrevova nemoc
  • zlomeniny (musí být nejprve vyléčeny: trvá cca 6 – 8 týdnů)
  • tumory a nádorová onemocnění
  • po operaci plotének nebo kyčelního kloubu

Tradiční thajská masáž

Své vzdělání jsem získala na známé škole Wat Po v Thajsku.

Co je thajská masáž?

"starověké léčitelské umění, které se provádělo již 2000 let před naším letopočtem. Technika masáží čerpá z jógy a akupresury. Spojuje rehabilitaci tělesných orgánů s uvolněním psychickým"

Jak se provádí?

"masáž probíhá ne na masážním lehátku, ale přímo na podlaze na žíněnce, k masáži využíváme nejen palce, dlaně a lokty, ale i chodidla a kolena"

Jaké jsou účinky thajských masáží?

"působí proti bolestem celého těla, zvláště pak hlavy, zad a šíje, uvolňují svaly, šlachy a klouby, zlepšují krevní oběh, mají blahodárný účinek na nervový systém a působí proti stresu a depresím"

Jak často jít na masáž?

"klasickou thajskou masáž a stejně tak olejovou masáž 1x do měsíce."